Blog > Komentarze do wpisu

Gęsi Jarmark w Restauracji Nordowi Mol

Gęsi Jarmark w Restauracji Nordowi Mol
09.11.2010

Na Św. Marcina najlepsza gęsina. Takie hasło przyświecało Restauracji Nordowi Mol w Celbowie koło Pucka, która już 6 listopada br. zorganizowała Jarmark Gęsi. Atrakcji było wiele w ten niezwykły dzień, a Restauracja po prostu pękała w szwach od chętnych. Jak zapowiada właściciel Restauracji, akcja będzie organizowana co niedzielę.

Impreza pod nazwą „Jarmark Gęsi” odbyła się w Restauracji Nordowi Mol w Celbowie koło Pucka w sobotę, 06.11.2010 r.

Każdy, kto w ten dzień odwiedził restaurację, mógł kupić gęsi i pyszne wyroby z tych ptaków. Także w samej Restauracji wszystkie potrawy z gęsi były sprzedawane w promocyjnych cenach. Nic więc dziwnego, że w sobotę w Nordowi Mol było gwarnie i wesoło.

O dobry nastrój gości zadbała kaszubska kapela JEKA. Dla dzieci zaś odbywał się konkurs rysunkowy na temat oczywiście gęsi. Za rysunek, każdy mały uczestnik imprezy otrzymywał w nagrodę słodycze. Każdy, kto tylko chciał, mógł także zamówić sobie zdjęcie w restauracji i od razu otrzymał odbitkę na papierze.

Dla chętnych zorganizowano również kuchnię polową, gdzie za kwotę tylko 5 zł można było dostać gorącą zupę grochową czy żurek lub swojski bigos.

Pod wiatą Nordowi Mol rozstawiły się zaś sprzedawczynie żywych gęsi, kaczek, indyków. Można było także kupić świeże jajka, twaróg, ser, miód oraz ludowe rzeźby.

- Nikt nie wyszedł tego dnia z Nordowego Mola głodny czy spragniony. Akcja była bardzo udana. Widząc tak duże zainteresowanie produktami gospodarstw wiejskich, postanowiliśmy co niedzielę, aż do Świąt Bożego Narodzenia zapraszać do Restauracji sprzedawców tych wyrobów. Czyli w każdą niedzielę będzie można kupić u nas świeżą gęś, kaczkę, jajka, twaróg – mówi Marek Hewelt, właściciel Restauracji Nordowi Mol w Celbowie koło Pucka.

Tak więc w każdą niedzielę, aż do Świąt Bożego Narodzenia będzie można kupić żywe gęsi w Restauracji Nordowi Mol.

wtorek, 09 listopada 2010, nordowi_mol
{http://www.nordowimol.pl}

Polecane wpisy